OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIX niedzielę w ciągu roku 11.08. – 18.08.2019.

Szczecin, 07 września 2006

1. Na Mszę Świętą i nabożeństwo fatimskie zapraszam we wtorek o godz. 18:00. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o 9:00.
  2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Boskiej Zielnej obchodzimy w najbliższy czwartek, 15. sierpnia. Msze Święte o godz. 9:00. 12:00 i 18:00. Na każdej Mszy Świętej poświęcone będą zioła, kwiaty i owoce jako wyraz wdzięczności Bogu za tegoroczne zbiory. Proszę o zabranie ze sobą jednego kwiatka z ogródka lub z łąki (lasu). Przyniesione kwiaty będą stanowić dekorację przed ołtarzem i figurą Matki Boskiej – symbol naszej pracy i duchowego owocowania.
  3. 15. sierpnia wspominamy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej znanej pod nazwą „Cud nad Wisłą”, która zdecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.
  4. Zaproszeni jesteśmy na Dożynki Archidiecezjalne do parafii Narodzenia NMP w Gryfinie 31 sierpnia, gdzie czczony jest historyczny, przywieziony z Kałusza, obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. O godz. 10.30 – prezentacja wieńców, o 12:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
  5. XXVII Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, odbędzie się w dniach: 23 – 25 sierpnia. Pielgrzymkę rozpocznie Msza Święta o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisy na stronie internetowej www.mysliborska.pl do 22 sierpnia lub w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele Księży Pallotynów nad Odrą.
  6. Firma Audion wykonała nagłośnienie zewnętrzne, które będzie wykorzystane podczas procesji wokół kościoła. Koszt całości wynosi 5 tys. złotych. (Próba generalna już we wtorek podczas procesji fatimskiej).
  7. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– środa                    (14.08.)  –     św. Maksymiliana Marii Kolbe k m

– czwartek      (15.08.)  –     Wniebowzięcie Najśw. Maryi Panny

– sobota         (17.08.)  –     św. Jacka k

„… gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.” Pomnażanie talentów i majątku powinny prowadzić nas do odkrywania piękna i godności człowieczeństwa, które weryfikuje afirmatywna relacja do bliźnich. Gotowość do obdarowania innych czyni nas wolnymi od chęci posiadania, a zarazem ubogaca duchowo. Na tworzenie duchowego człowieka przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.