OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVI niedzielę zwykłą 21.07. – 28.07.2019.

  1. W dniach: 21 – 28. lipca obchodzony jest 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów. Ofiary złożone przez kierowców przy tej okazji są przeznaczone dla organizacji MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Caritas Polska prosi o włączenie się w akcję „Ratujemy Wojtusia”. Wpłaty można dokonać przez stronę internetową: www.siepomaga.pl .
  3. XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zostanie uroczyście zainaugurowana Mszą Świętą w Sanktuarium na Osiedlu Słonecznym 29. lipca o godz. 7:00. (Szczegóły – w gablocie).
  4. Msza Święta połączona z odpustem będzie sprawowana w Archikatedrze św. Jakuba   25. lipca o godz. 18:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. O godz. 17:15 – uroczyste Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej.
  5. Studium organistowskie w Szczecinie ogłasza nabór dla kandydatów, którzy chcieliby pełnić posługę organisty liturgicznego. Nauka w studium trwa 2 lata. Zgłoszenia są przyjmowane do 13. września 2019 roku. Zainteresowanych proszę o kontakt.
  6. Pani Krystynie dziękuję za wpłatę na konto parafialne kwoty 500 zł. Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszki wspieramy rodzinę w Aleppo.
  8. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek      (22.07.)          –           św. Marii Magdaleny

– wtorek                 (23.07.)          –           św. Brygidy z

– środa                  (24.07.)          –           św. Kingi dz

– czwartek             (25.07.)          –           św. Jakuba Ap

– piątek                  (26.07.)          –           św. Joachima i Anny

Zatroskanie o byt codzienny często absorbuje nas tak mocno, że na modlitwę brakuje nam czasu i sił. Miejmy świadomość, że tylko ten wysiłek ma sens, który pogłębia naszą miłość do Boga i bliźnich. Niech dar Bożego błogosławieństwa umocni nas w dobrych postanowieniach.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883