OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV niedzielę zwykłą 07.07. – 14.07.2019.

  1. Mszę Świętą w najbliższą środę o godz. 18:00 będzie sprawował wyświęcony 29. czerwca Ksiądz mgr Piotr Łosiewski. Po Mszy Świętej Ksiądz Neoprezbiter przekaże obecnym dar prymicyjnego błogosławieństwa.
  2. Mszy Świętej oraz nabożeństwu fatimskiemu w sobotę, 13. lipca będzie przewodniczył Ksiądz dr Marek Dzik, teolog biblijny, kapłan diecezji rzeszowskiej. Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe nabożeństwo.
  3. Obchody 76. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu odbędą się w Szczecinie w dniach:     10 i 11 lipca. W środę, 10 lipca – Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00, w czwartek, 11 lipca – modlitwa o godz. 12.00 przy Krzyżu Wołyńskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Uroczystości organizowane są przez Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie.
  4. Msza Święta w intencji bohaterskich lotników litewskich w 86. rocznicę katastrofy podczas lotu przez Atlantyk będzie sprawowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej 14. lipca (niedziela) o godz. 9.00. Ciąg dalszy obchodów tej rocznicy będzie miał miejsce w Pszczelniku koło Myśliborza. (Program – w gablocie).
  5. XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zostanie uroczyście zainaugurowana Mszą Świętą w Sanktuarium na Osiedlu Słonecznym 29. lipca o godz. 7:00. (Szczegóły – w gablocie).
  6. Z dniem 5. lipca rozpocząłem piąty rok posługiwania we wspólnocie św. Brata Alberta. Panu Bogu dziękuję za wszystko, co razem przeżyliśmy przez minione cztery lata oraz za dzieła, które – dzięki zaangażowaniu Parafian – mogliśmy wykonać. Dziękuję kochanym Parafianom za pomoc i wszelkie wyrazy życzliwości.
  7. Na rodzinę w Aleppo złożyliśmy 572 zł. Bóg zapłać.
  8. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek      (08.07.)          –          św. Jana z Dukli k

– czwartek             (11.07.)          –          św. Benedykta Opata, patrona Europy

– piątek                  (12.07.)          –          św. Brunona Bonifacego z Kwerfuru bp m

– sobota                (13.07.)          –          św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników

Jesteśmy powołani do głoszenia Dobrej Nowiny. Słowa czasami padają na grunt nieurodzajny, dlatego starajmy się świadczyć o Chrystusie swoją postawą. Miłość przemawia zawsze wyraziście i przekonująco. Błogosławionego tygodnia.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883