OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII niedzielę zwykłą 30.06. – 07.07.2019.

  1. W tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi w I piątek od godz. 17:00.       O 17:30 – nabożeństwo przebłagalne i Msza Święta.
  3. Chorych nawiedzę w I piątek od godz. 10:00.
  4. W I sobotę – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00. O 17:30 – modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. Nabożeństwo ekspiacyjne w łączności z Sanktuarium w Gietrzwałdzie w ramach Narodowej Pokuty za grzechy przeciwko życiu, dzieciom i rodzinie będzie miało miejsce   w naszej świątyni w najbliższy poniedziałek (01. lipca). O godz. 15:00 – droga krzyżowa     i nabożeństwo, a o 16:00 – Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
  6. Według oceny pana Zbigniewa Tomaszewskiego pokrycie dachu kościoła wykonane przez firmę Remonter pana Tomasza Fryski zostało wykonane zgodnie z wymogami sztuki dekarskiej. Dziękuję zarówno firmie, jak i panu Tomaszewskiemu za doprowadzenie prac do szczęśliwego zakończenia. Koszt robót zamknął się w kwocie 60 tysięcy złotych. Serdecznie dziękuję Parafianom, którzy przekazali ofiary na ten cel. Bóg zapłać.
  7. Caritas organizuje akcję wyposażania tornistrów, które zostaną przekazane do rodzin najuboższych w Polsce, na Białorusi, na Litwie i na Kubie. Nasza parafia otrzymała pięć tornistrów. Kto chciałby włączyć się w tę akcję, proszę zgłosić się do zakrystii.
  8. Na letnie kolonie dla dzieci złożyliśmy 530 zł. Bóg zapłać.
  9. Dziś zbiórka na rodzinę w Aleppo.
  10. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek      (01.07.)          –          św. Ottona bp Patrona Archidiecezji

– środa                  (03.07.)          –          św. Tomasza Ap

– sobota                (06.07.)          –          bł. Matki Teresy Ledóchowskiej dz

Odkrywając talenty, którymi nas Pan Bóg obdarował, realizujmy z radością swoje powołanie. Błogosławionego tygodnia.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883