OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09.06. – 16.06.2019.

1. Dziś, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, rozpoczynamy w naszej Parafii Misje Święte, które trwają cały tydzień, a poprowadzi je Ks. Piotr Bieniek, Pallotyn – proboszcz Parafii św. Jana Ewangelisty. Parafian oraz wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje życie duchowe proszę o zaangażowane uczestnictwo w tych ćwiczeniach. Taca z przyszłej niedzieli będzie naszym wynagrodzeniem dla Księdza Piotra za trud głoszonych Misji.
  2. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej.
  3. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej szkoły będą w dniach 12 – 14. czerwca. Msza Święta na zakończenie rekolekcji i roku szkolnego – w piątek,14. czerwca  o godz. 9:00. Rekolekcje poprowadzą Siostry Uczennice Krzyża.
  4. We wtorek, 11. czerwca od godz. 10:00 wraz z Księdzem Piotrem będziemy odwiedzać chorych Parafian z posługą sakramentalną. Chętnych proszę zgłosić w zakrystii.
  5. Pan Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda przyznał Złoty Krzyż Zasługi Księdzu Kanonikowi Ireneuszowi Antkowiakowi. Wręczenie Krzyża odbędzie się w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego we wtorek, 11. czerwca o godz. 12:00. Mam nadzieję na obecność licznej reprezentacji naszych Parafian w tej uroczystości.
  6. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie są po Mszy Świętej, w niedziele o 17:30.
  7. W następny poniedziałek, 17.06., przypada liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, patrona naszej Parafii. Zapraszam Parafian oraz Gości na Sumę Odpustową o godz. 18:00 oraz poczęstunek przygotowywany przez najlepsze kucharki naszej Parafii.
  8. Prace na dachu kościoła przebiegają sprawnie i bezpiecznie mimo wysokich temperatur.
  9. Panu Markowi Świątkowskiemu składam serdeczne podziękowanie za ogromny wysiłek włożony w uporządkowanie pomieszczeń pod tarasem.
  10. Na świątynię Opatrzności Bożej złożyliśmy 460 zł. Na konto parafialne wpłynęło 500 zł. Dobrodziejom składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

PLAN MISJI ŚWIĘTYCH

Niedziela: 9:00; 12:00; 18:00

WIARA – Czy warto sobie zaprzątać głowę?

Po Mszy Świętej o 18:00 – konferencja dla lekarzy

Poniedziałek: 19:00

Wyrzeczenie się Złego i wyznanie wiary. Pokuta i pojednanie

Wtorek: 19:00

Dzień Chorych – Namaszczenie.

od 10:00 – odwiedziny chorych w domach

od 17:00 – spowiedź święta

Środa: 19:00

Rodzina. Małżeństwo. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Rozeznanie powołania. Modlitwa za dzieci i wnuki. Poczęstunek.

Czwartek: 19:00

Dzień fatimski. Różaniec. Procesja.

Piątek: 19:00

Eucharystia. Droga Krzyżowa. Instalacja Krzyża Misyjnego.

Sobota: 19:00

Rzeczy ostateczne. Wieczność. Modlitw za zmarłych.

!!! PRZYNOSIMY ZNICZE !!!

Niedziela: 9:00; 12:00; 18:00

Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Podsumowanie.

!!! PRZYNOSIMY ŚWIECE !!!

– poniedziałek           (10.06.)          –          NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji

– wtorek                      (11.06.)          –          św. Barnaby Ap

– czwartek                  (13.06.)          –          Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– piątek                       (14.06.)          –          bł. Michała Kozala bp m

Na piękne i głębokie przeżywanie Misji Świętych przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.