OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pańskie 02.06. – 09.06.2019.

1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie, które przypomina nam o celu naszego ziemskiego pielgrzymowania, jakim jest Niebo.
  2. Za tydzień, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, rozpoczynamy w naszej Parafii Misje Święte, które poprowadzi Ks. Piotr Bieniek, Pallotyn – proboszcz Parafii św. Jana Ewangelisty. Program misji został dostarczony do wszystkich domów.
  3. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej szkoły będą w dniach 12 – 14. czerwca. Msza Święta na zakończenie rekolekcji i roku szkolnego będzie sprawowana w piątek, 14. czerwca  o godz. 9:00.
  4. We wtorek, 11. czerwca od godz. 10:00 wraz z Księdzem Piotrem będziemy odwiedzać chorych Parafian z posługą sakramentalną. Chętnych proszę zgłosić w zakrystii.
  5. Nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie są po Mszy Świętej,  w niedziele o 17:30.
  6. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00. O 17:30 nabożeństwo przebłagalne, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza Święta.
  7. Rodzice dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą złożyli na potrzeby parafii 3 450 zł, z czego 1 200 zł przeznaczyłem na nakrycia ołtarza w trzech kolorach oraz welon na monstrancję. Pozostałe pieniądze zasiliły konto prac przy pokryciu dachu kościoła.
  8. Dalsze prace na dachu kościoła będą prowadzone w miarę sprzyjającej pogody. Koszt całości ma wynieść 63 500 zł. Po zapłaceniu I raty w wysokości 10 000 zł, na koncie parafii jest 64 907 zł. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali na ten cel pieniądze. Bóg zapłać. Proszę także o modlitwę, aby prace przebiegły bezpiecznie.
  9. Dziś zbiórka do puszki na świątynię Opatrzności Bożej.
  10. Święta i wspomnienie w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek           (03.06.)          –          św. Karola Lwangi i Współbraci w męczeństwie

– środa                       (05.06.)          –          św. Bonifacego bp m

– sobota                     (08.06.)          –          św. Jadwigi Królowej

Na piękne przeżywanie tygodnia przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.