IV TYDZIEŃ WIELKANOCNY 12 – 19.05. 2019.

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw        o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będziemy celebrować każdego 13. dnia miesiąca od maja do października. O godz. 18:00, później – modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Zapraszam do tej formy modlitwy wszystkich,   a szczególnie dzieci przygotowujące się do życia eucharystycznego oraz młodzież, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania.
  3. Do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą środę (15. maja) o godz. 16:00 przystąpi 25 osób. Młodzież przyjmie sakrament umocnienia Duchem Świętym przez posługę Księdza Arcybiskupa Andrzeja, któremu złożymy też życzenia                   w przededniu imienin. Otoczmy modlitwą młodzież oraz Dostojnego Solenizanta.
  4. Msza Święta o godz. 18:00 i nabożeństwo majowe w środę pozostają bez zmian.
  5. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są po Mszy Świętej, a w niedziele o 17:30.
  6. Pierwsza Komunia dzieci będzie w naszej świątyni 26. maja o godz. 12:00.
  7. „Ruch zastąpi niejedną tabletkę, a żadna tabletka nie zastąpi ruchu”. Zapraszam Parafian na spacery nad jeziorem w poniedziałek i w środę o godz. 7:00. Zbiórka przy wąwozie od ul. Pogodnej.
  8. Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie odbędzie się w sobotę, 18 maja. Jest to dzień odpustu połączony z obchodami XIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za łaski wypraszane przez Maryję w Trzebiatowskim Sanktuarium. Poradnictwo Rodzinne organizuje wyjazd autokarem. Zgłoszenia – Ewa Makarewicz: tel. 501 312 022. Zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3, o godz. 8.00. Koszt pielgrzymki 30.00 zł. Ksiądz Proboszcz może zabrać 4 osoby.
  9. Spotkanie z bratem Elia, włoskim mistykiem i stygmatykiem odbędzie się 29 maja     w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie. Msza Święta o 18.00, spotkanie modlitewne – w auli szkół salezjańskich o 19.30
  10. Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek        (13.05.)        –        Matki Boskiej Fatimskiej

– wtorek                 (14.05.)        –        św. Macieja Ap

– czwartek             (16.05.)        –        św. Andrzeja Boboli k m

         Wydawać się może, że od słuchania do posłuszeństwa jest bardzo blisko. Jednak w obecnych czasach przebycie tej drogi wymaga pewnej determinacji, a nade wszystko rozeznania, za czyim słowem iść, aby nie zgubić ewangelicznej drogi prawdy. „Panie, TY tylko mnie poprowadź, TOBIE powierzam mą drogę.”