OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną 05.05. – 12.05.2019.

DEKANAT

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele XI Tydzień Biblijny obchodzony pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego!”. Starajmy się codziennie czytać i medytować Słowo Boże, by przynosiło dobre owoce w naszym codziennym życiu.
  2. Następna Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele.
  3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są po Mszy Świętej, a w niedziele o 17:30.
  4. W przyszły poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będziemy celebrować każdego 13. dnia miesiąca od maja do października. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 – modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła. Zapraszam do tej formy modlitwy kochanych Parafian oraz Gości spoza parafii.
  5. Do sakramentu bierzmowania przystąpią 24 osoby w dniu 15. maja o godz. 16:00. Posługę będzie pełnił Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
  6. Pierwsza Komunia dzieci będzie w naszej świątyni 26. maja o godz. 12:00.
  7. Pielgrzymka, którą planowaliśmy pod koniec czerwca nie dojdzie do skutku z powodu zbyt małej ilości chętnych.
  8. Lekarze zgodnie twierdzą: „ruch zastąpi niejedną tabletkę, a żadna tabletka nie zastąpi ruchu”. W związku z tym zapraszam Parafian na spacery nad jeziorem          w poniedziałek i w środę o godz. 7:00. Zbiórka przy wąwozie od ul. Pogodnej.
  9. Uroczystości, święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek           (06.05.)          –           św. Filipa i Jakuba Ap

– środa                       (08.05.)          –           św. Stanisława Bp m

„Czy miłujesz mnie?” – to pytanie ponadczasowe, kierowane przez Jezusa do ludzi wszystkich czasów. Moja pozytywna odpowiedź daje mi mandat do realizowania powołania kapłańskiego, nauczycielskiego, rodzicielskiego … Czyni mnie wiarygodnym uczniem Chrystusa.

„Panie, Ty wszystko wiesz, … .”

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883