OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28.04. – 05.05.2019.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele 75 Tydzień Miłosierdzia obchodzony pod hasłem Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. Po każdej Mszy Świętej – zbiórka do puszek na Caritas.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie będą po Mszy Świętej, a w niedziele o 17:30.
  3. Narodowy Dzień flagi obchodzimy w czwartek. Wywieszenie flagi jest wyrazem naszej dumy z przynależności do Narodu Polskiego.
  4. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny przypada w piątek (3. maja). Msze Święte: 9:00 i 18:00.
  5. W I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17;00. O 17:30 – nabożeństwo przebłagalne i litania loretańska.
  6. W I sobotę od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja w ciszy, różaniec, litania i zmiana tajemnic oraz Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca.
  7. Chorych odwiedzę w I sobotę od godz. 11:00.
  8. Dziękuję Paniom i Panom, którzy pomogli wczoraj przy demontowaniu ciemnicy          i Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  9. Dziękuję darczyńcom za wpłatę na konto parafialne 3 500 zł. Bóg zapłać
  10. Marsz dla życia pod hasłem: Miłość większa niż … wyrusza z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej dziś o godz. 15:00. Artykuły higieniczne dla niemowląt można składać przy figurze św. Jana Pawła II przed wyruszeniem Marszu.
  11. Ksiądz Arcybiskup Andrzej będzie sprawował Mszę Świętą w intencji Pasterzy Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego: śp. Abp. Kazimierza Majdańskiego (12. roczn. śmierci) i Abp. Zygmunta Kamińskiego (9. roczn. śmierci) w Bazylice Archikatedralnej 29. kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00.
  12. Pielgrzymkę do Torunia, Warszawy, Niepokalanowa, Poznania, Świebodzina planujemy w dniach: 24 – 28. czerwca br. Koszt: 980 zł + ok. 100 zł na bilety wstępu m. in. do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia – najpóźniej do jutra.
  13. Uroczystości, święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

– czwartek                  (02.05.)          –           św. Atanazego bp dK

– piątek                       (03.05.)          –           NMP Królowej Polski

– sobota                     (04.05.)          –           św. Floriana m

W osobie Tomasza każdy człowiek dotyka ran Zmartwychwstałego, ale zostaje również dotknięty przez Chrystusa w swojej niewierze: Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Prośmy Pana o żywą wiarę dla siebie i bliskich. Szczęść Boże.