OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień 14.04. – 21.04. 2019.

1. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Zachęcam w tym świętym czasie wszystkich do wyciszenia i modlitwy, szczególnie od Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej do Poranka Wielkanocnego.
  2. Gorzkie Żale – dziś o godz. 17:00.
  3. W Wielki Poniedziałek na Mszy Świętej o godz. 18:00 przyjmiemy znak olejku nardowego na pamiątkę namaszczenia Jezusa w Betanii, abyśmy w Jego bliskości przeżywali wydarzenia paschalne.
  4. Spowiedź przed Wielkanocą w naszej świątyni – w Wielki Wtorek od 18:00 do 19:30.
  5. Baranki z białej czekolady oraz świece i chlebki na stół wielkanocny są do nabycia u Pań z Caritas.
  6.  „Noc Konfesjonałów” będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba oraz w Sanktuarium na Słonecznym z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek w godz.: od 22:00 do 6:00.
  7. Rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” odbędą się w Bazylice Archikatedralnej    w dniach 15 – 17. Kwietnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Pielgrzymkę do Torunia, Warszawy, Niepokalanowa, Poznania, Świebodzina planujemy w dniach: 24 – 28. czerwca br. Koszt: 980 zł + ok. 100 zł na bilety wstępu m. in. do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia – do końca kwietnia.
  9. W poniedziałek od 10:00 zapraszam do prac przy Bożym Grobie i ciemnicy.
  10. Sprzątanie w kościele – we wtorek od godz. 15:00. Zapraszam.
  11. Dziś na sumie poświęcimy nowe ornaty: dwa wielkanocne i jeden na Zesłanie Ducha Świętego. Ornaty zostały ufundowane przez Tadeusza i Grażynę Płucienników. Bóg zapłać.
  12. Na budowę domu parafialnego w Niekłończycy Księdza Proboszcza Jarosława Grybko wspomogliśmy w minioną niedzielę kwotą 2 800 zł. Bóg zapłać.
  13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK         –          ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa

18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy – do godz. 22:00

WIELKI PIĄTEK         –          pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa

9:00 – rozpoczęcie adoracji

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

17:30 – Droga Krzyżowa

18:00 – Liturgia Wielkiego Piątku

Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22:00

Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA             –           dzień ciszy i modlitwy

9:00 – rozpoczęcie adoracji

10:00, 12:00 i 15:00 – poświęcenie pokarmów

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

WIELKANOC                     –             20:00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

7:00 – REZUREKCJA

Kochanym Parafianom i Gościom życzę głębokiego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia. Błogosławionej Paschy. Boże błogosławieństwo niech nas umocni w dobrych postanowieniach.