OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V niedzielę Wielkiego Postu 07.04. – 14.04. 2019.

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zasłonięty krzyż naszego Zbawiciela przemówi z nową mocą w Wielki Piątek podczas odsłonięcia i adoracji.
  2. Droga krzyżowa – w piątek o 18:30; Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:00.
  3. Spowiedź przed Wielkanocą w naszej świątyni – w Wielki Wtorek od 18:00 do 19:30.
  4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w każdą niedzielę o godz. 18:00. Bierzmowanie będzie 15. maja (środa) o godz. 16:00.
  5. Baranki z białej czekolady i świece na stół wielkanocny są do nabycia u Pań z Caritas.
  6. Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej     10. kwietnia o godz. 18:00 (w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej).
  7. „Noc Konfesjonałów” będzie miała miejsce w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba oraz w Sanktuarium na Słonecznym z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek  w godz.: 22:00 – 6:00.
  8. Rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” odbędą się w Bazylice Archikatedralnej    w dniach 15 – 17. Kwietnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  9. W 74. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrück Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga będzie sprawował Mszę Świętą na terenie byłego obozu 14. kwietnia o godz. 13:00. Rozpoczęcie uroczystości w Ravensbrück o godz. 10:00.
  10. Obchody Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej odbędą się przy Pomniku Katyńskim na Cmentarzu Centralnym 12. kwietnia o godz. 12:00.
  11. Pielgrzymkę do Torunia, Warszawy, Niepokalanowa, Poznania, Świebodzina planujemy w dniach: 24 – 28. czerwca br. Koszt: 980 zł + ok. 100 zł na bilety wstępu m. in. do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia – do końca kwietnia.
  12. Dziś gościmy ks. dr. Jarosława Grybko, proboszcza parafii Niekłończyca, który ubogaca nas  Słowem Bożym. Po Mszy Świętej będzie zbierał ofiary na budowę domu parafialnego. Na miarę możliwości dołóżmy swoją cegiełkę do realizacji tego przedsięwzięcia.
  13. Na rodzinę w Aleppo złożyliśmy 524 zł. Bóg zapłać.
  14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii.
  15. Po konsultacji z osobami kompetentnymi podjęliśmy ostateczną decyzję krycia dachu kościoła papą do czasu zebrania funduszy na blachę miedzianą. Inne rozwiązania byłyby obciążone ryzykiem podciekania lub degradacji materiału na styku z miedzią.

Pan Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzesznikami. Nie traćmy czasu na osądzanie innych, ale umiejmy uderzyć się w własne piersi, aby skorzystać z łaski przebaczenia.

Boże błogosławieństwo niech nas umocni w dobrych postanowieniach.