OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV niedzielę Wielkiego Postu 31.03. – 07.04. 2019.

1. Wielki Post akcentuje trzy rodzaje praktyk pokutnych, które pomagają w rozwoju duchowym. Są nimi modlitwa, post i jałmużna. Trwajmy w dobrych postanowieniach.
  2. W tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w I piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo przebłagalne o 17:30, a po Mszy Świętej o 18:30 – Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.
  4. Chorych nawiedzę w I sobotę od godz. 10:00. O 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w każdą niedzielę o godz. 18:00. Bierzmowanie będzie 15. maja (środa)    o godz. 16:00.
  6. We wtorek (02.kwietnia) przypada 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Modlitewne czuwanie przygotowane przez szczecińską młodzież będzie na Jasnych Błoniach od 21:00 do 21:37. Wyruszamy o 20:00. Zapraszam.
  7. W najbliższy czwartek (04.04.) wybieramy się do kina Helios przy ul. Bolesława Krzywoustego na film „Miłość i Miłosierdzie”. Seans o godz. 16:00, bilet – 14,5 zł. Chętnych proszę o zgłoszenie się dziś i jutro do ks. proboszcza.
  8. Baranki z białej czekolady i świece na stół wielkanocny są do nabycia u Pań z Caritas.
  9. Osoby zainteresowane oraz mogące służyć radą w temacie pokrycia dachu kościoła zapraszam na spotkanie jutro (poniedziałek) o godz. 19:00.
  10. Pielgrzymkę z naszej Parafii do Torunia, Warszawy, Niepokalanowa, Poznania, Świebodzina planujemy w dniach: 24 – 28. czerwca br. Koszt: 980 zł + ok. 100 zł na bilety wstępu m. in. do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia u księdza proboszcza do końca kwietnia.
  11. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni kazania wygłosi ks. dr Jarosław Grybko, proboszcz parafii Niekłończyca. Po Mszy Świętej będzie zbierał ofiary na budowę domu parafialnego.
  12. Zbiórka na rodzinę w Aleppo dziś po Mszy Świętej.
  13. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii.

Zaskakująca jest postawa starszego syna z dzisiejszej Ewangelii. Przekonany     o swojej nienagannej postawie moralnej, nie potrafi cieszyć się z powrotu swojego brata. Postrzega życie przez pryzmat utraconych dóbr materialnych. Miłosierny ojciec próbuje zmienić jego optykę na rzecz relacji z bratem. Przeżywa radość płynącą z możliwości obdarowania, przebaczenia i przywrócenia „bankrutowi” synowskiej godności.

Na piękne powroty i postawę otwartości na bliźnich przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.