OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III niedzielę Wielkiego Postu 24.03. – 31.03. 2019.

  1. Dzień Świętości Życia obchodzimy w Kościele w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. jutro (25.03.). Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje na temat duchowej adopcji znajdują się w gazecie wydanej przez Fundację Małych Stópek, którą można nieodpłatnie wziąć, wychodząc z kościoła.
  2. Wielki Post akcentuje trzy rodzaje praktyk pokutnych, które pomagają w rozwoju duchowym. Są nimi modlitwa, post i jałmużna. Wytrwajmy w dobrych postanowieniach.
  3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w każdą niedzielę o godz. 18:00.
  4. Droga krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej o godz. 18:00, Gorzkie Żale – w niedziele   o godz. 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszam, a szczególnie dzieci i młodzież.
  5. Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla – 05. kwietnia o godz. 18:30.
  6. Misterium Męki Pańskiej zrealizowane przez kleryków AWSD w Szczecinie do obejrzenia w najbliższą sobotę w kościele seminaryjnym o godz. 20:00. Chętnych proszę o zgłoszenie do księdza proboszcza dziś i jutro w celu zarezerwowania miejsc.
  7. Baranki z białej czekolady i świece na stół wielkanocny są do nabycia u Pań z Caritas.
  8. Ofiarodawcy dziękuję za przekazanie na konto parafialne 1.200 zł. Bóg zapłać.
  9. Zbiórka żywności dla osób biednych odbędzie się w sklepie Społem w najbliższy piątek           i sobotę (29 i 30. marca).
  10. Zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej.

Komunikaty Kurii:

W 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – (02.04.– wtorek) – będzie miało miejsce modlitewne czuwanie na Jasnych Błoniach w godz.: od 21:00 do 21:37, prowadzone przez szczecińską młodzież. Chętnych serdecznie zapraszam.

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizują Akcję Misyjną „Okulary dla Afryki”. Okulary lecznicze, używane i nowe, można przynosić przez cały Wielki Post do parafii. Zostaną przekazane do szpitala w miejscowości Wamba w centralnej Kenii.

         Bywa, że porównujemy się z innymi ludźmi. Często nie mamy sobie nic do zarzucenia i dochodzimy do wniosku, że „są gorsi od nas”. Bliskość Boskiego Ogrodnika mobilizuje nasze siły duchowe do jeszcze piękniejszego owocowania w słowach i gestach chrześcijańskiej miłości. Na owocne przeżywanie trzeciego tygodnia Wielkiego Postu przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883 \ls