OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II niedzielę Wielkiego Postu 17.03. – 24.03. 2019.

 1. Dziś przypada niedziela misyjna Ad Gentes. Modlitwą Kościół obejmuje misjonarzy pracujących we wszystkich krajach świata, a po Mszy Świętej ofiarami do puszki wspieramy ich posługę w krajach misyjnych.
 2. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny obchodzimy w najbliższy wtorek. Jest patronem chrześcijańskich małżeństw, ludzi pracy, a także dobrej śmierci. Według naszych potrzeb i kondycji umiejmy zawierzyć św. Józefowi siebie i naszych bliskich.
 3. Wielki Post akcentuje trzy rodzaje praktyk pokutnych, które pomagają w rozwoju duchowym. Są nimi modlitwa, post i jałmużna. Wytrwajmy w dobrych postanowieniach.
 4. Droga krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej o godz. 18:00, Gorzkie Żale – w niedziele   o godz. 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszam, a szczególnie dzieci i młodzież.
 5. Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 18:00.
 6. Baranki i świece na stół wielkanocny będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli.
 7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne w każdą niedzielę o godz. 18:00.
 8. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę przybyli na spotkanie   z Księdzem Arcybiskupem z okazji wizytacji kanonicznej oraz za upieczenie ciasta.
 9. Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla – 05. kwietnia o godz. 18:30.
 10. Tygodnik Niedziela jest w zakrystii dla stałych odbiorców, Gość Niedzielny – na stoliku
 11. Jest też darmowy egzemplarz Miłujcie się z bardzo interesującymi artykułami, które podsuwają wyjątkową treść do medytacji na okres Wielkiego Postu i nie tylko. Proszę przeczytać i przekazać sąsiadom, aby również mogli się duchowo ubogacić.

        Pan Jezus na Górze Przemienienia ukazuje Apostołom chwałę, jaką jest otoczony jako Bóg-Człowiek. Niech to będzie dla nas zachętą, abyśmy wzrok naszej duszy mieli zorientowany na Jezusa i w ten sposób stawali się do Niego podobni, aż ostatecznie otrzymamy ciało uwielbione w domu Ojca.

        Kochanym Parafianom i Gościom życzę „światłych oczu serca”. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883