OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VIII niedzielę w ciągu roku 03.03. – 10.03. 2019.

  1. Dziś rozpoczyna się 52. tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Wychowanie do trzeźwości jest naszą wspólną troską. Pamiętajmy       w modlitwie o młodzieży i starajmy się motywować do życia w wolności dziecka Bożego.
  2. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (6. marca) rozpoczynamy Wielki Post. Znak popiołu przyjmiemy na Mszy Świętej o godz. 18:00. Praktykami pokutnymi w okresie 40-dniowego postu są: modlitwa, post i jałmużna.
  3. W Środę Popielcową (podobnie w Wielki Piątek) osoby, które ukończyły 14 rok życia, obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lekkie. W inne dni postne (np. w piątki przez cały rok) obowiązek zachowania postu dotyczy osób między 18, a 60 rokiem życia.
  4. Droga krzyżowa – w piątki po Mszy Świętej o godz. 18:00, Gorzkie Żale – w niedziele   o godz. 17:00. Wszystkich serdecznie zapraszam, a szczególnie dzieci i młodzież.
  5. W piątek po Drodze Krzyżowej będziemy zanosić modlitwę przebłagalną za grzechy ludzi Kościoła w jedności z papieżem Franciszkiem i całą wspólnotą Kościoła.
  6. Wizytację kanoniczną w naszej parafii przeprowadzi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, w I niedzielę Wielkiego Postu, tj. 10. marca. Słowo Księdza Arcybiskupa będzie skierowane do całej naszej Wspólnoty. Proszę o przybycie parafian, młodzieży i dzieci na Msze Święte o godz. 9:00 i 12:00.
  7. Nowe konto parafialne w Banku Pekao: 74 1240 3826 1111 0010 8794 8571.
  8. Na rodzinę w Aleppo złożyliśmy 581 zł. Bóg zapłać.
  9. Tygodnik Niedziela jest w zakrystii dla stałych odbiorców, Gość Niedzielny – na stoliku.

        Spojrzenie w prawdzie na samego siebie dokonuje się w całej szczerości podczas modlitwy. Na progu Wielkiego Postu prośmy Jezusa o przywrócenie nam ostrości widzenia własnego życia, dokonywanych wyborów oraz motywacji.

        Abyśmy mieli oczy miłosierne dla bliźnich, przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883