OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na VI niedzielę w ciągu roku 17.02. – 24.02. 2019.

  1. Wizytację kanoniczną w naszej parafii przeprowadzi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, w niedzielę 10. marca. Słowo Księdza Arcybiskupa będzie skierowane do całej naszej Wspólnoty. Proszę o przybycie na Msze Święte w tym dniu wszystkich Parafian, a także dzieci i młodzież.
  2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców – w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  3. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy Świętej. Obecność obowiązkowa.
  4. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w następną środę (27. lutego) po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  5. Uległo zmianie konto parafialne, które założyłem w Banku Pekao. Aktualny nr konta jest następujący: 74 1240 3826 1111 0010 8794 8571. Poprzednie konto w Alior Banku wygasa z końcem lutego.
  6. Zbiórka do puszki na rodzinę w Aleppo – w przyszłą niedzielę.
  7. Pojemniki na ubrania zostały postawione przy ogrodzeniu kościoła od ul. Jaworowej na okres 1 roku. W zamian można otrzymać rower trójkołowy dla osoby niepełnosprawnej, dzwoniąc pod numer widniejący na pojemniku.
  8. W piątek obchodzimy święto katedry św. Piotra. Święto to przypomina o prymacie papieża, a Stolica Apostolska jest podstawą jedności Kościoła.
  9. Tygodnik Niedziela jest w zakrystii dla stałych odbiorców, Gość Niedzielny – na stoliku.

Komunikat Kurii:

W sobotę 23. lutego 2019 r. o godz. 12.00 przy Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb dziesięciorga Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane od września ub. roku     w szpitalu w Policach do zbiorowego pochówku. Do wzięcia udziału w uroczystościach zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr.

        Wszystkie prawa i nakazy kojarzą się ze zniewoleniem. Dopiero odczytane w świetle Ducha Świętego otwierają nas na Bożą mądrość, a Dekalog jawi się jako dar kochającego Ojca, aby dzieciom nie stała się żadna krzywda. Pozostańmy „w mocy Bożego Ducha”.

        Na mądre korzystanie z daru wolności przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

Ks. Zbigniew Woźniak

proboszcz

tel.: 605 616 883