OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V niedzielę w ciągu roku 10.02. – 17.02. 2019.

  1. Mszę Świętą w intencji Rodzin i Osób, które nawiedziłem po kolędzie będę sprawował    dziś o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.
  2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców – również dziś o godz. 18:00.
  3. Światowy Dzień Chorych obchodzimy w poniedziałek (11. lutego). Od godz. 17:00 będę służył w konfesjonale. Na Mszy Świętej o 18:00 można będzie przyjąć sakrament namaszczenia. Po Komunii Świętej będzie wystawienie, modlitwa w intencji chorych         i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  4. Wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych przypada 14. lutego. Przy tej okazji proszę wszystkich zaręczonych o zgłoszenie swoich zaręczyn. Narzeczeństwo jest niezwykle ważne w przygotowaniu się do małżeństwa i wymaga duchowego rozeznania, a Wspólnota Kościoła powinna otoczyć narzeczonych modlitwą.
  5. Uległo zmianie konto parafialne, które założyłem w Banku Pekao. Aktualny nr konta jest następujący: 74 1240 3826 1111 0010 8794 8571. Poprzednie konto w Alior Banku wygasa z końcem lutego.
  6. Pojemniki na ubrania zostały postawione przy ogrodzeniu kościoła od ul. Jaworowej na okres 1 roku. W zamian można otrzymać rower trójkołowy dla osoby niepełnosprawnej, dzwoniąc pod numer widniejący na pojemniku.
  7. Wspomnienia i święta w nadchodzącym tygodniu:

– poniedziałek      (11.02.)        –        Najśw. Maryi Panny z Lourdes

– czwartek            (14.02.)        –        św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

– piątek                (15.02.)        –        bł. Michała Sopoćko k

Z pewnością nieraz przeżywamy załamanie z powodu słabości i popełnianych grzechów, i podobnie jak Piotr Apostoł, czujemy się niegodni przyjąć Chrystusa. ON jednak przyszedł, aby dźwigać nas z naszych słabości oraz ukazać głębię Bożej miłości. Dlatego Jego słowo: „Nie bój się!” jest zapewnieniem, że Pan Bóg pragnie naszej bliskości              i zawsze pozostanie Ojcem miłosiernym.

Na piękne powroty przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

Ks. Zbigniew Woźniak mso-bidi-font