OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV niedzielę w ciągu roku 03.02. – 10.02. 2019.

DEKANAT

 1. Z serca dziękuję wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów na błogosławieństwo kolędowe. W sumie odwiedziłem 182 mieszkania, spotykając się z wielką życzliwością, gościnnością i ofiarnością moich kochanych Parafian. Kilkanaście osób przełożyło wizytę na czas późniejszy.
 2. Mszę Świętą w intencji Rodzin i Osób, które nawiedziłem po kolędzie będę sprawował    w przyszłą niedzielę o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.
 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców – w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
 4. Światowy Dzień Chorych przypada w następny poniedziałek (11. lutego). Od godz. 17:00 będę służył w konfesjonale. Na Mszy Świętej o 18:00 można będzie przyjąć sakrament namaszczenia. Po Komunii Świętej będzie wystawienie, modlitwa w intencji chorych  i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia Pomnika dedykowanego Męczennikom Wołynia  i Kresów Południowo-Wschodnich, 9 lutego br. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Uroczystość rozpocznie Msza Święta sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę w Kaplicy Głównej o godz. 10.00. Odsłonięcie Pomnika rozpocznie się o 11.30 i będzie miało rangę uroczystości państwowej.
 6. Serdeczne podziękowanie kieruję do Pań i Panów, którzy w dniu wczorajszym pomogli zdemontować szopkę i świąteczny wystrój oraz posprzątali kościół. Bóg zapłać.
 7. Ofiary na rodzinę w Aleppo wyniosły 538 zł. Bóg zapłać.
 8. Uległo zmianie konto parafialne, które założyłem w Banku Pekao. Aktualny nr konta jest następujący: 74 1240 3826 1111 0010 8794 8571. Poprzednie konto w Alior Banku wygasa z końcem lutego.
 9. Pojemniki na ubrania zostały postawione przy ogrodzeniu kościoła na okres 1 roku.        W zamian można otrzymać rower trójkołowy dla osoby niepełnosprawnej, dzwoniąc pod numer widniejący na pojemniku.
 10. W dniu jutrzejszym Msza Święta będzie o godz. 7:00, w pozostałe dni – bez zmian.
 11. Wspomnienia:

– wtorek               (05.02.)        –        św. Agaty dz m

– środa                (07.02.)        –        św. Pawła Miki i współbraci w męczeństwie

        Jesteśmy wezwani do składania świadectwa wiary, tj. mamy uobecniać Chrystusa tu, gdzie jesteśmy niezależnie od tego, czy zostanie ON przyjęty, czy też nie. Uczeń  i świadek Jezusa Chrystusa powinien liczyć się z tym, że sam nie zawsze będzie zrozumiany i przyjęty przez współczesny świat.

Na skuteczne głoszenie Ewangelii swoim życiem przyjmijcie błogosławieństwo.

Ks. Zbigniew Woźniak