OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III niedzielę w ciągu roku 27.01. – 03.02. 2019.

 1. Święto Ofiarowania Pańskiego przypada w sobotę (02. lutego). W tym dniu osoby konsekrowane zaproszone są na Mszę Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Andrzeja, do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie o godz. 15.00. Od godz. 10.30 modlitewne czuwanie w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Msze święte z poświęceniem gromnic w naszej świątyni – o godz. 9:00 i 18:00. Taca        z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
 3. W tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w I piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo przebłagalne o 17:30. Chorych odwiedzę w I piątek od godz. 10:30.
 5. W I sobotę od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja w ciszy, różaniec i zmiana tajemnic oraz Msza Święta w intencji Rodziny Żywego Różańca.
 6. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej przygotujemy wystrój prezbiterium na niedzielę,     a w następny poniedziałek będziemy demontować szopkę. Proszę o pomoc.
 7. We wtorek zakończę kolędę. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, których serca i domy otwarły się na spotkanie z kapłanem, na modlitwę i rozmowę. Dziękuję za gościnność, życzliwe rady i złożone ofiary. Po zapłaceniu zobowiązań względem instytucji diecezjalnych, pozostałe pieniądze w 2/3 będą przeznaczone na cele parafialne (pokrycie dachu, renowacja ławek, spłata projektora do wyświetlania pieśni).
 8. Dziś ofiary do puszki składamy na rodzinę w Aleppo.
 9. Jutro (poniedziałek) Msza Święta o godz. 9:00. W pozostałe dni – wg stałego porządku.
 10. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza nauczycieli i osoby mające kompetencje pedagogiczne na studia podyplomowe przygotowujące do nauczania religii w szkołach podstawowych. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
 11. Wspomnienia i święta liturgiczne:

– poniedziałek      (28.01.)        –        św. Tomasza z Akwinu k dK

– czwartek            (31.01.)        –        św. Jana Bosko k

– sobota               (02.02.)        –        Ofiarowanie Pańskie, święto

Dopokąd żyjemy, jest nam podarowany czas łaski, tzn. czas otwarcia się na Boże Słowo i moc Bożego Ducha. Prośmy o dar mądrości, abyśmy nie przespali czasu łaski.

Kochanym Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Ks. Zbigniew Woźniak